अभिलेखागार

अभिलेखागार
छात्रअचीवमेंट
मैंसमय SHIFT
सुलेखप्रतियोगिता-अंग्रेजी

NAME

CLASS

POSITION

SURAJ

VI A

I

ANKITA

VI C

II

NITISH SATYAWALI

VI C

III

KANIKA RAWAT

VII A

I

ROHAN SINGH

VII D

II

NEHA

VII B

III

SHUBHADEEP

DEEKSHA

VIII D

I

DEBASIS

VIII A

II

GALI MEGHNA

VIII D

III

TIKAM SINGH VERMA

IX D

I

ANANTA VERMA

IX D

II

ANAS DANYAL

IX B

III

HARSHITA RAGHAV

MANISHA RAWAT

X B

X A

I

VAISHALI

X A

II

BIDISHA GHOSH

X A

III

ROHIT SINGH

PRATIBHA PANTHARI

XII A

I

SAMEER KANT

XII B

II

ANANYA

KRITIKA

XII C

III

 Poster Competition (Earth Day)  

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

RACHAN

X A

I

SHIVAJI

ASHIHS MASIH

IX B

II

ASHOKA

ANU KUMARI

X A

III

 Slogan Writing (Earth Day)  

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

SHUBHAM KORAL

VIII C

I

RAMAN

SURABHI C H

VI A

II

RAMAN

ASHOKA

VANSHIKA

ABHISHEK

VI A

VIII C

III

 Inter House Extempore Competition  

Consolidated Result

 Classes IX XII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

RAMAN

AISHWARYA

XI A

I

ASHOKA

ASHISH VERMA

XII C

II

RAMAN

SHIVAJI

STOOTI

SHIVANGI

XI A

X D

III

 Classes VI VIII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

RAMAN

SOUMYA

VIII D

I

TAGORE

RASHMI

VIII B

II

TAGORE

JILL

VIII B

III

 Display Board Competition  

HOUSE NAME

POSITION

SHIVAJI

I

ASHOKA

II

RAMAN

III

 WORLD POPULATION DAY 

INTERCLASS ESSAY WRITING COMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

SUMAN HAZRA

X C

I

ASBHISHEK BHATTACHARYA

X C

II

HARSHITA RAGHAV

X B

III

 RESULT OF PAINTING COMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

DEV KARTIK SHARMA

XI A

I

AKSHAYAA UPADHYAY

XI C

II

SONAM WANGDI

XI C

III

 INTERCLASS DEBATE COMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

AARTI

X D

I

KSHITIJ RAI

X B

II

ADITYA JHA

X C

III

 RESULT OF PHOTOGRAPHY COMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

PRAGYA TIKKU

XI A

I

AKSHAYA UPADHYAY

XI C

II

SHREY SATPATHY

XI C

III

 SOCIAL SCIENCE DEBATE ENGLISH

NAME

CLASS

POSITION

SUMAN HAZRA

X C

I

KSHITIJ RAI

X B

II

TANYA

X D

III

 ENGLISH POEM RECITATION 

JUNIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

NIKITA

VIII A

I

TAGORE

RAMAN

JILL

PRASHANT

VIII B

VIII D

II

TAGORE

HAINI

VIII B

III

 SENIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

ARTI

X D

I

SHIVAJI

RAMAN

TANYA

PRANEY

X D

IX C

II

RAMAN

SHWETA

X B

III

 II SHIFT 

Calligraphy Competition English 

NAME

CLASS

POSITION

NITENDER

VI B

I

G. SNEHA

VI A

II

 

SURAVI

VI B

III

UPASANA GUSAIN

VII B

I

SHILPA VAMANA

VII A

I

ANANYA BAJPAI

VII A

II

GEETA

VII B

III

SHOUVIK CHAKRABORTY

VIII A

I

UTKARSH BAJPAI

VIII A

I

VIJAY LAKSHMI

VIII A

II

MIDHUN M

VIII C

III

SANDHYA CHAUDHARY

IX C

I

MADHUMITA

IX A

II

SAPNA YADAV

IX C

III

ESHA

IX C

III

HIMANI PANWAR

X A

I

SWATI VERMA

XA

II

AMAN GAUR

X B

III

NIDHI

XII C

I

P. JAYA MANASA

XII C

I

BAISHALI

XII B

II

DINESH KUMAR

XII D

III

 Inter House Extempore Competition

 Consolidated Result 

Classes IX XII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE HOUSE

PRERNA

XII A

I

TAGORE

CHAITRA

X B

I

SHIVAJI

MADHUMATI

IX C

II

RAMAN

RAVI SHANKAR

XII D

III

 Classes VI VIII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE HOUSE

UTKARSH BAJPAI

VIII A

I

ASHOKA HOUSE

ANUKARSH

VIII B

II

RAMAN

SANDEEP

VIII A

III

 Slogan Writing  

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

SHIVAJI

ANANYA BAJPAI

ANUSHKA BHANDARI

VII A

VIII B

I

I

TAGORE

UTKARSH BAJPAI

VII A

II

ASHOKA

MEHAK CHAUHAN

VIII B

III

 Poster Competition 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

RAVI

IX C

I

TAGORE

TAGORE

R. SAI KRITHIKA

SURAJ SHARMA

X B

X B

II

II

ASHOKA

NEELANJANA

IX A

III

 Essay Writing

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

KRITI SHARMA

IX C

I

SHIVAJI

SANJUKTA

X A

II

ASHOKA

TAGORE

DEEPALI

RICHA SINGH

IX A

X B

III

III

 English Debate  

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE

CHAITRA

X B

I

TAGORE

A K HAZEL

X B

II

SHIVAJI

MADHUMATI

IX C

III

 Display Board Competition 

HOUSE NAME

POSITION

SHIVAJI

I

TAGORE

II

RAMAN

III

 English Poem Recitation

 JUNIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

TAGORE

ANUSHKA

K PAWAN SAI

VIII B

VIII A

I

I

TAGORE

UTKARSH BAJPAI

VIII A

II

SHIVAJI

ANANYA BAJAPI

VII A

III

 SENIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE

PRERNA

XII B

I

RAMAN

SHIVAJI

SONI

LUTHER

XI D

IX C

II

II

SHIVAJI

TAGORE

JYOTI

RICHA

X A

X B

III

III

Rakhi Making Competition

JUNIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

TAGORE

NAMRATA SOM

SIMRAN

VII C

VIII A

I

I

SHIVAJI

SHIVAJI

RAMAN

SAURAV

POOJA

R A SARANYA

VI A

VI A

VII B

II

II

II

SHIVAJI

TAGORE

UPASANA

VAIBHAV

VII A

VII A

III

III

 SENIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

ASHOKA

POORNIMA

SHIVANI

IX C

IX A

I

I

SHIVAJI

UTKARSH

IX C

II

SHIVAJI

ASHOKA

SHIVANI SHARMA

PRIYADARSHANI

IX C

IX A

III

III