छात्र कामयाब

छात्रकामयाब
मैंसमय SHIFT
सुलेखप्रतियोगिता-अंग्रेजी

NAME

CLASS

POSITION

SURAJ

VI A

I

ANKITA

VI C

II

NITISH SATYAWALI

VI C

III

KANIKA RAWAT

VII A

I

ROHAN SINGH

VII D

II

NEHA

VII B

III

SHUBHADEEP

DEEKSHA

VIII D

I

DEBASIS

VIII A

II

GALI MEGHNA

VIII D

III

TIKAM SINGH VERMA

IX D

I

ANANTA VERMA

IX D

II

ANAS DANYAL

IX B

III

HARSHITA RAGHAV

MANISHA RAWAT

X B

X A

I

VAISHALI

X A

II

BIDISHA GHOSH

X A

III

ROHIT SINGH

PRATIBHA PANTHARI

XII A

I

SAMEER KANT

XII B

II

ANANYA

KRITIKA

XII C

III

  Poster Competition (EarthDay)  

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

RACHAN

X A

I

SHIVAJI

ASHIHS MASIH

IX B

II

ASHOKA

ANU KUMARI

X A

III

  Slogan Writing (EarthDay)

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

SHUBHAM KORAL

VIII C

I

RAMAN

SURABHI C H

VI A

II

RAMAN

ASHOKA

VANSHIKA

ABHISHEK

VI A

VIII C

III

Inter House ExtemporeCompetition

 Consolidated Result

 Classes IX XII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

RAMAN

AISHWARYA

XI A

I

ASHOKA

ASHISH VERMA

XII C

II

RAMAN

SHIVAJI

STOOTI

SHIVANGI

XI A

X D

III

  Classes VI VIII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

RAMAN

SOUMYA

VIII D

I

TAGORE

RASHMI

VIII B

II

TAGORE

JILL

VIII B

III

 Display BoardCompetition   

HOUSE NAME

POSITION

SHIVAJI

I

ASHOKA

II

RAMAN

III

 WORLD POPULATION DAY

 INTERCLASS ESSAY WRITINGCOMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

SUMAN HAZRA

X C

I

ASBHISHEK BHATTACHARYA

X C

II

HARSHITA RAGHAV

X B

III

 RESULT OF PAINTINGCOMPETITION  

NAME

CLASS

POSITION

DEV KARTIK SHARMA

XI A

I

AKSHAYAA UPADHYAY

XI C

II

SONAM WANGDI

XI C

III

 INTERCLASS DEBATECOMPETITION

 

NAME

CLASS

POSITION

AARTI

X D

I

KSHITIJ RAI

X B

II

ADITYA JHA

X C

III

RESULT OF PHOTOGRAPHYCOMPETITION

NAME

CLASS

POSITION

PRAGYA TIKKU

XI A

I

AKSHAYA UPADHYAY

XI C

II

SHREY SATPATHY

XI C

III

  SOCIAL SCIENCE DEBATE ENGLISH

NAME

CLASS

POSITION

SUMAN HAZRA

X C

I

KSHITIJ RAI

X B

II

TANYA

X D

III

 ENGLISH POEM RECITATION 

JUNIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

NIKITA

VIII A

I

TAGORE

RAMAN

JILL

PRASHANT

VIII B

VIII D

II

TAGORE

HAINI

VIII B

III

 SENIOR GROUP 

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

ARTI

X D

I

SHIVAJI

RAMAN

TANYA

PRANEY

X D

IX C

II

RAMAN

SHWETA

X B

III

 II SHIFT 

Calligraphy Competition English 

NAME

CLASS

POSITION

NITENDER

VI B

I

G. SNEHA

VI A

II

SURAVI

VI B

III

UPASANA GUSAIN

VII B

I

SHILPA VAMANA

VII A

I

ANANYA BAJPAI

VII A

II

GEETA

VII B

III

SHOUVIK CHAKRABORTY

VIII A

I

UTKARSH BAJPAI

VIII A

I

VIJAY LAKSHMI

VIII A

II

MIDHUN M

VIII C

III

SANDHYA CHAUDHARY

IX C

I

MADHUMITA

IX A

II

SAPNA YADAV

IX C

III

ESHA

IX C

III

HIMANI PANWAR

X A

I

SWATI VERMA

XA

II

AMAN GAUR

X B

III

NIDHI

XII C

I

P. JAYA MANASA

XII C

I

BAISHALI

XII B

II

DINESH KUMAR

XII D

III

 Inter House ExtemporeCompetition

Consolidated Result

Classes IX XII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE HOUSE

PRERNA

XII A

I

TAGORE

CHAITRA

X B

I

SHIVAJI

MADHUMATI

IX C

II

RAMAN

RAVI SHANKAR

XII D

III

Classes VI VIII

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE HOUSE

UTKARSH BAJPAI

VIII A

I

ASHOKA HOUSE

ANUKARSH

VIII B

II

RAMAN

SANDEEP

VIII A

III

 Slogan Writing

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

SHIVAJI

ANANYA BAJPAI

ANUSHKA BHANDARI

VII A

VIII B

I

I

TAGORE

UTKARSH BAJPAI

VII A

II

ASHOKA

MEHAK CHAUHAN

VIII B

III

Poster Competition

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

RAVI

IX C

I

TAGORE

TAGORE

R. SAI KRITHIKA

SURAJ SHARMA

X B

X B

II

II

ASHOKA

NEELANJANA

IX A

III

Essay Writing

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

KRITI SHARMA

IX C

I

SHIVAJI

SANJUKTA

X A

II

ASHOKA

TAGORE

DEEPALI

RICHA SINGH

IX A

X B

III

III

English Debate

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE

CHAITRA

X B

I

TAGORE

A K HAZEL

X B

II

SHIVAJI

MADHUMATI

IX C

III

Display BoardCompetition

HOUSE NAME

POSITION

SHIVAJI

I

TAGORE

II

RAMAN

III

English Poem Recitation

 JUNIOR GROUP

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

TAGORE

ANUSHKA

K PAWAN SAI

VIII B

VIII A

I

I

TAGORE

UTKARSH BAJPAI

VIII A

II

SHIVAJI

ANANYA BAJAPI

VII A

III

SENIOR GROUP

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

TAGORE

PRERNA

XII B

I

RAMAN

SHIVAJI

SONI

LUTHER

XI D

IX C

II

II

SHIVAJI

TAGORE

JYOTI

RICHA

X A

X B

III

III

Rakhi MakingCompetition

JUNIOR GROUP

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

ASHOKA

TAGORE

NAMRATA SOM

SIMRAN

VII C

VIII A

I

I

SHIVAJI

SHIVAJI

RAMAN

SAURAV

POOJA

R A SARANYA

VI A

VI A

VII B

II

II

II

SHIVAJI

TAGORE

UPASANA

VAIBHAV

VII A

VII A

III

III

SENIOR GROUP

HOUSE

NAME

CLASS

POSITION

SHIVAJI

ASHOKA

POORNIMA

SHIVANI

IX C

IX A

I

I

SHIVAJI

UTKARSH

IX C

II

SHIVAJI

ASHOKA

SHIVANI SHARMA

PRIYADARSHANI

IX C

IX A

III

III

IIShift

Best Physics Student Exam Organized By IodlFoundation On 7th May,2011 at Kv Sec 8 ,RK Puram.

 

S.No

Student Name

Ranks

1.

Vishad Malik

II Rank

2.

Ankur Chaturvedi

Participated

3.

Avilash Halder

Participated

4.

Avinash Mayank

Participated

5.

Mohit Bhandari

Participated

6.

Vikas Yadav

Participated

7.

Ashish kumar

Participated

8.

Kulbir Singh

Participated

9.

Rajat Verma

Participated

10.

Varsha

Participated

Hindustan Pratibha Samman 2011

S.No

Student Name

1.

A K Hazel

2.

Chirag Kumar

3.

Shourya Roy

4.

Shalini Kukreti

InternationalEarth day

.Painting Senior

S.No

Student Name

1.

Kartik Reddy

2.

Nicky

3.

Nilakshi

4.

Kamendra

5.

Viviek Raj

6.

Yadvendar

7.

Adtya Sharma

8.

Keshav Sharma

9.

Mehak

10.

Janvi Ojha

Exibition

S.No

Student Name

1.

Bhavna

2.

Nandini

.Painting Junior

S.No

Student Name

1.

Komal

2.

Sahil

3.

Varsha

4.

Prachi Bhardawaj

5.

Geetanjali

6.

Abhiral

7.

Roshan Aswal

8.

Khushi Kumari

Merit Certificate ofFashion Shaw

S.No

Student Name

1.

Bhairavi

2.

Krishna

 Merit Certificate ofSenior Painting

S.No

Student Name

1.

Saumyadeep Das

Letter WritingCompetition

S.No

Student Name

1.

Asif ahmad

2

Sherlay Priyadarshini